Kroužek Ferda

V kroužku Ferda se U sv. Josefa v Českých Budějovicích schází děti z ekonomicky a sociálně slabších rodin ve věku 6-12 let. Na rozdíl od řady nízkoprahových zařízení se jedná o stálou uzavřenou skupinu se systematickou činností a požadavkem pravidelné docházky.

Vedle posilování základních sociálních návyků a schopnosti fungovat v týmu, kde všichni mají být kamarády, je kroužek zaměřen především na rozvoj obecně lidských a duchovních hodnot, praktických, manuálních a sportovních dovedností a vytváření pozitivního vztahu k práci. Děti se setkávají jedno odpoledne v týdnu, dále pak na občasných výletech, zimním běžkařském pobytu a týdenním letním táboře. Do týmu vedení jsou kromě sester zapojeni dobrovolníci z řad středoškoláků a někteří z odchovanců kroužku.

Zapojení nových dobrovolníků vítáme, na velikosti a funkčnosti týmu záleží nejen kvalita programu, ale i počet dětí, které můžeme do kroužku přijmout. Chcete-li se o koncepci a činnosti Ferdy dozvědět víc, neváhejte kontaktovat sestru Fidelis (jaksicova@bigy-cb.cz).